• A-
  • A
  • A+

Суд вкотре визнав Київраду законною

У вівторок, 3 вересня, розглянувши апеляційні скарги на постанову Окружного адміністративного суду Києва від 9 серпня 2013 року, Київський апеляційний адміністративний суд залишив їх без задоволення, а постанову окружного суду - без змін.


Таким чином, набуло законної сили рішення, яким визнано компетенцію на здійснення повноважень Київрадою аж до обрання нового складу Київської міської ради на чергових місцевих виборах.


Нагадаємо, що скаргу на постанову Окружного адміністративного суду Києва від 9 серпня 2013 за позовом третьої особи із самостійними вимогами на предмет спору, депутата Київради Юрія Дмитрука, до секретаря столичної міськради Галини Гереги та Київради про визнання наявності у них компетенції (повноважень) як у суб`єктів владних повноважень було подано столичними міськорганізаціями ВО «Батьківщина» та політичної партії «Громадянська позиція». Окружний адміністративний суд рішенням від 9 серпня 2013 року визнав компетенцію на здійснення повноважень, передбачених Законом України «Про місцеве самоврядування в Україні», у Київради, обраної на позачергових виборах 25 травня 2008 року, а також у заступника міського голови - секретаря Київради Галини Гереги. Суд також вирішив, що ця компетенція залишається аж до обрання нового складу Київської міської ради на чергових місцевих виборах. Це рішення було оскаржено опозицією в Апеляційному суді. За твердженням експертів, у разі задоволення цих скарг з`явилися б підстави для оголошення Київради нелегітимною. Також могли бути визнані незаконними рішення, прийняті на «соціальній» сесії Київради 19 серпня.


Цього ж дня у Окружному адміністративному суді Києва мала розглядатися інша справа, що стосувалася роботи Київради. Народні депутати від «Батьківщини» Юрій Одарченко та Олександр Чорноволенко у позові до Київради та Галини Гереги вимагали визнати незаконним і скасувати розпорядження Гереги про призначення засідання Київради 19 серпня. На думку позивачів, була порушена процедура призначення сесії. У вівторок, 3 вересня, суд ухвалив залишити справу без розгляду, оскільки отримав від позивачів клопотання про відкликання позовної заяви.


Таким чином, на сьогодні суди підтвердили легітимність Київської міської ради. Також залишаються чинними рішення, ухвалені депутатами 19 серпня.

Copyright © 2013 Наша троєщина.