• A-
  • A
  • A+

Позиція лідера

Віталій Безпалюк

 

Лідер громадської організації "Наша Троєщина"


Люди вийшли на Майдан, щоб захистити свою гідність


Такого сплеску народного спротиву Україна ще не знала. Сотні тисяч людей виходять на вулиці Києва та інших великих міст, щоб захистити своє право жити у вільній демократичній країні. Все починалося з Євромайдану, де ключову роль грали молодь та студенти. Вони хотіли, щоб Україна йшла до Європи. Вони не розуміли чому влада зробила паузу у відносинах з Євросоюзом і вимагали пояснень. Але замість цього, в ніч на 30 листопада отримали беркутівським кийком по голові. І наступного дня на Михайлівській площі і на Майдані стихійно організувався спротив. Люди просто не хотіли терпіти знущання. Новий Євромайдан - це рух на захист власної гідності.

Важливо, що українці змогли самоорганізуватись. Численні громадські організації, об'єднання, співтовариства утворили так званий громадянський сектор Майдану. Ці люди просто хочуть щасливого майбутнього для себе і для своїх дітей. І таке майбутнє для них - це демократична європейська Україна.

Важливо, що Євромайдан з перших днів дотримується тактики мирного спротиву. Нам не потрібна кров, нам потрібно взаєморозуміння та рух вперед. Незважаючи на численні провокації та спроби звести протест на криваву стежку, люди на Євромайдані не відступають від мирного принципу.

У людей, які стоять на Майдані по суті одна вимога - влада повинна чути громадян. Не кидати на них озброєних беркутівців, не влаштовувати криваві розгони мирних демонстрацій, а спокійно вести діалог із суспільством. Впевнений, що останні події стануть для влади серйозним уроком на майбутнє. Також переконаний в тому, що сьогодні на наших очах народжується нове громадянське суспільство. Суспільство, де громадяни здатні простягнути один одному руку, здатні допомогти один одному, об'єднатися заради досягнення спільної мети. І цей процес вже не можна повернути назад. Ми є свідками та учасниками великих перетворень, які змінять долю України на краще.

 

Віталій Безпалюк

 

Лідер громадської організації "Наша Троєщина"

 

Очистимо Троєщину від будівельного рейдерства

 

Події на вул. Бальзака, 54-а - сигнал для усіх троєщинців. Цей випадок рейдерського захоплення прибудинкової території далеко не одиничний. Щось подібне спостерігаємо на вулиці Сабурова, 16-18 та на Маяковського, 4. Це цинічне, але, на жаль, типове порушення елементарних прав людини. Бажання за всяку ціну застовпити за собою шматок київської землі, в надії, що кияни це проковтнуть. Але якраз в цьому забудовники помиляються. Коли епопея на вул. Бальзака тільки починалася, мешканці звернулися до нас і ми їх підтримали. Сьогодні маємо результат. Попри десяток спроб встановити будівельний паркан та вирити котлован, ця зелена зона залишається, хоча й понівеченою, але незабудованою. Ми зуміли спрямувати енергію людей в правове, законне русло, надавши їм юридичну підтримку та консультацію. Допомогли оформити звернення до міської влади, до прокуратури, опротестувати будівництво в суді. Наразі прокуратура Деснянського району визнала незаконність будівельних робіт.

 

Детальніше...

Віталій Безпалюк

 

Лідер громадської організації "Наша Троєщина"


Розбиті дороги як симптом хронічної корумпованості


Безкарне зло породжує ще більше зло. Щоб переконатися в цьому достатньо вийти на вулицю і окинути оком наші дороги. Згадується класичне прислів'я про дві вічні російські проблеми. От тільки у нас замість дурнів, першою проблемою є самовпевнені, жадібні, але непрофесійні чиновники. Саме цей фактор провокує економічну та інфраструктурну відсталість України.

Існує три види сп'яніння: алкоголем, наркотиками і владою. Останнє - невиліковне. І його наслідки відчуває кожен з нас. Безконтрольність і всевладдя роблять з бюрократа місцевого царька, який дбає передусім про власну кишеню.

Скільки грошей розкрадається в процесі будівництва та ремонту наших доріг можна тільки здогадуватись. Але усі тверезо мислячі люди розуміють - в цьому, а не в холодній зимі чи спекотному літі, основна причина дорожнього апокаліпсису. Тому й лікувати слід причину, а не симптом.

Це не означає, що дороги слід припинити латати. Але необхідно ретельно перекрити витік коштів, який обезкровлює бюджет. Можна скільки завгодно давати бюджетні транші на інфраструктурні проекти, але від цього лише зростуть матеріальні статки певних осіб, а не якість доріг.

Жахливі дороги - це ганьба Києва та України. Але, одночасно, це лакмусовий папірець, який сигналізує про критичний рівень корумпованості в державі. Далі ігнорувати такі сигнали вже неможливо. Інакше наступної весни дороги просто перетворяться на напрямки, чиновники пересядуть на вертольоти, а звичайним громадянам доведеться грузнути в болоті і провалюватися в ями.

Прийшов час єднання, взаємодопомоги і взаємовиручки. Кияни тут подають добрий приклад. В багатьох районах столиці вони самоорганізовуються, щоб захистити своє право на якісні дороги. ГО «Наша Троєщина» пропонує кожному водію та пішоходу юридичну підтримку. Починаючи від написання скарги в ДАІ і закінчуючи судовим супроводом. Ми не просто критикуємо, ми допомагаємо людям подолати корупційного монстра. І ми впевнені в своїй перемозі. 

Copyright © 2013 Наша троєщина.